наші

новини

news photo

26/02/2024 «Новини»

Зміна вартості послуг

news photo

08/11/2019 «Акції»

Знижка 10%!

news photo

08/11/2019 «Акції»

Знижка 5%!

МРТ гіпофізу

МРТ гіпофіза — найбільш інформативний метод дослідження цієї ділянки головного мозку, який дозволяє виявляти навіть незначні структурні зміни. Гіпо́фіз (лат. hypophysis — відросток; синоніми: ни́жній мозковий прида́ток, пітуіта́рна залоза) — мозковий придаток у формі округлого утворення, розташований на нижній поверхні головного мозку в кістковій кишені, яка називається турецьким сідлом; виробляє гормони, які впливають на ріст, обмін речовин та репродуктивну функцію. Гіпофіз є центральним органом ендокринної системи, тісно пов’язаний та взаємодіє з гіпоталамусом.

Показання

Найчастішою причиною призначення подібного дослідження є підтвердження наявності/відсутності в гіпофізі аденом. До клінічних проявів, що супроводжують розвиток цієї патології, відносяться:

► сильний головний біль без чіткої локалізації;

► гормональні розлади (пітливість, погіршення стану шкірного покриву, слабкість і т.п.);

► порушення пам’яті;

► підвищення очного тиску;

► погіршення зору;

► стрімкий набір або зниження ваги;

► дисфункція ерекції;

► збій менструального цикла;

► судоми.

Процес дослідження

МРТ проводиться в положенні лежачи. Пацієнта розміщують на спеціальному столі. Над головою пацієнта розміщують спеціальну катушку. Стіл з пацієнтом заїжджає в апертуру томографа. Для отримання максимально чітких знімків людина повинна лежати абсолютно нерухомо.

Примітка: МРТ гіпофіза є безболісною та безпечною діагностичною процедурою, тому її проведення можливе необмежену кількість разів.

Різновиди МРТ досліджень гіпофіза

Пацієнту може бути призначений один з двох видів МРТ – без контрасту (тобто – нативне) або з використанням парамагнітних контрастних речовин. Їх вводять внутрішньовенно перед/під час проведення дослідження. При проведенні МРТ з контрастним підсиленням оцінюється ступінь накопичення контраста тими чи іншими ділянками гіпофіза. Однак вибір методу є прерогативою лікаря.

Зверніть увагу! Контрастна речовина що використовується не є токсичною (за виключенням алергічних реакцій на компоненти препарата), тому не шкодить здоров’ю. Вона практично повністю виводиться з організму протягом доби.

► Тривалість процедури без контраста — до 20 хвилин.

► Тривалість процедури з контрастом — до 40 хвилин.

Протипокази

  1. Безумовні:
  • наявність кардіостимулятора, кохлеарного імпланта;
  • вагітність в І триместрі;
  • металеві предмети в тілі (штучні серцеві клапани, хірургічні скоби на судинах, уламки в очах, головному мозку, всередині суглобів).
  1. Відносні:
  • клаустрофобія;
  • важкий стан хворого;
  • нездатність людини протягом тривалого часу зберігати нерухомий стан;
  • епілепсія.

Важлива інформація! Вагітним та людям з хронічною нирковою недостатністю обстеження з контрастним підсиленням проводиться тільки після консультації з лікарем.

Томашевський Роман Олександрович

лікар - рентгенолог МРТ

Philips Multiva 1.5 T

про апарат