наші

новини

news photo

26/02/2024 «Новини»

Зміна вартості послуг

news photo

08/11/2019 «Акції»

Знижка 10%!

news photo

08/11/2019 «Акції»

Знижка 5%!

МРТ головного мозку

МРТ головного мозку — золотий стандарт в дослідженні патології головного мозку. Дана процедура неінвазивна, абсолютно безпечна, проводиться без застосування рентгенівського випромінювання. Для цього використовується магнітне поле за допомогою яких формується детальний тривимірний знімок.

Головний мозок людини (лат. encephalon) є органом центральної нервової системи, яка складається з множинних, взаємопов’язаних між собою нервових клітин та їх відростків. Головний мозок людини займає майже всю порожнину мозкового відділу черепа, кістки якого захищають його від зовнішніх механічних пошкоджень. В процесі росту та розвитку головний мозок набуває форму черепа.

 

Можливості МРТ

Головний мозок виконує безліч необхідних функцій, починаючи від життєво-важливих (дихання, серцебиття, підтримання температури тіла), закінчуючи спеціалізованою діяльністю, яка притаманна лише людині (мова, мислення, пам’ять, увага тощо). За кожну функцію відповідає окрема ділянка головного мозку. Тому за наявності певних симптомів лікар може запідозрити патологію. Але для того, щоб детально побачити локалізацію, величину, характер ураження, медицина часто звертається до можливостей МРТ.

 

Показання

Найчастіше таке дослідження призначається після консультації невролога, нейрохірурга, терапевта. Перелік показань до проведення МРТ головного мозку достатньо великий. Основними з них є:

  • гіпертонічна хвороба будь-якої стадії, що супроводжується головним болем, втратою свідомості, погіршенням пам’яті;
  • епілепсія, судомні стани;
  • підозра на ішемічний інсульт, раніше перенесені інсульти;
  • підозра на пухлини/метастази;
  • інфекційно-запальні процеси в головному мозку;
  • діагностика розсіяного склерозу;
  • контроль лікування та передопераційна підготовка.

 

Підготовка до МРТ

Особливої підготовки до процедури не потребується. Якщо ви відчуваєте сильну тривожність перед процедурою, варто запитати у лікаря про доцільність застосування заспокійливих препаратів.

У випадку, коли МРТ проводиться із застосуванням контрасту, необхідно заздалегідь здати біохімічний аналіз крові на креатинін (не пізніше 2-х тижнів до процедури).

 

Процес дослідження

МРТ проводиться в положенні лежачи. Пацієнта розміщують на спеціальному столі. Над головою пацієнта розміщують спеціальну катушку. Стіл з пацієнтом заїжджає в апертуру томографа. Для отримання максимально чітких знімків людина повинна лежати абсолютно нерухомо.

Примітка: МРТ головного мозку є безболісною та безпечною діагностичною процедурою, тому її проведення можливе необмежену кількість разів.

 

Різновиди МРТ досліджень головного мозку

Пацієнту може бути призначений один з двох видів МРТ – без контрасту (тобто – нативне) або з використанням парамагнітних контрастних речовин. Їх вводять внутрішньовенно перед/під час проведення дослідження. При проведенні МРТ з контрастним підсиленням оцінюється ступінь накопичення контраста тими чи іншими ділянками головного мозку. Однак вибір методу є прерогативою лікаря.

Зверніть увагу! Контрастна речовина що використовується не є токсичною (за виключенням алергічних реакцій на компоненти препарата), тому не шкодить здоров’ю. Вона практично повністю виводиться з організму протягом доби.

► Тривалість процедури без контраста — до 20 хвилин.

► Тривалість процедури з контрастом — до 40 хвилин.

 

Протипокази

 

Безумовні:

  • наявність кардіостимулятора, кохлеарного імпланта;
  • вагітність в І триместрі;
  • металеві предмети в тілі (штучні серцеві клапани, хірургічні скоби на судинах, уламки в очах, головному мозку, всередині суглобів).

Відносні:

  • клаустрофобія;
  • важкий стан хворого;
  • нездатність людини протягом тривалого часу зберігати нерухомий стан;
  • епілепсія.

Важлива інформація! Вагітним та людям з хронічною нирковою недостатністю обстеження з контрастним підсиленням проводиться тільки після консультації з лікарем.

 

Отримання результатів

За допомогою МРТ головного мозку лікар може детально оцінити стан усіх його структур. Це метод, який може виявити патології, які недоступні іншим методам обстеження. А також допомогти діагностувати ішемічний інсульт на ранній стадії, що дозволяє пацієнту почати лікування до появи незворотніх змін в головному мозку.

Томашевський Роман Олександрович

лікар - рентгенолог МРТ

Philips Multiva 1.5 T

про апарат