наші

новини

news photo

26/02/2024 «Новини»

Зміна вартості послуг

news photo

08/11/2019 «Акції»

Знижка 10%!

news photo

08/11/2019 «Акції»

Знижка 5%!

МРТ крижового відділу хребта та куприка

 

Магнітно – резонансна томографія крижів та куприка вважається найбільш ефективним діагностиним методом, що дозволяє виявити патологічні зміни на початку їх розвитку. Саме тому МРТ крижового відділу хребта та куприка часто призначають при травмах та ушкодженнях, дегенеративних змінах та підозрах на новоутворення. Висока чутливість та тканинна контрастність дозволяють виявити навіть найменші зміни. Крім того вона дає можливість оцінити стан тканин навколо вогнища, а також відслідковувати в динаміці процеси, що розвиваються в ураженій ділянці. Криж (лат. os sacrum, дослівно  «священна кістка») людини — це велика трикутна кістка з 5 хребців, що зростаються. Утворює верхню задню частину порожнини тазу, як клин, розташований між двома тазовими кістками. Верхньою частиною криж з’єднується з останнім поперековим хребцем, нижньою – з куприком.

 

Куприк (лат. coccyx), куприкова кістка (лат. os coccygis) — нижній відділ хребта людини, що складається з чотирьох – п’яти зрослих рудиментарних хребців.

Показания:

  • хронічні болі в ділянці нижньої частини спини;
  • дискомфорт та постійне оніміння в поясі нижніх кінцівок;
  • гострий біль в крижі та куприку;
  • травми та пошкодження нижньої частини спини;
  • болі при тривалому сидінні;
  • травма куприку під час пологів;
  • запальні зміни в навколишніх м’яких тканинах;
  • епітеліальний куприковий хід (кіста куприка).

Проведення МРТ крижового відділу хребта та куприка також рекомендовано в якості передопераційної діагностики.

Процесс дослідження

Пацієнта розміщують на рухомому столі. Стіл з пацієнтом заїжджає в апертуру томографа. Для отримання максимально чітких знімків людина повинна лежати абсолютно нерухомо.

Примітка: МРТ крижового відділу хребта та куприка є безболісною та безпечною діагностичною процедурою, тому її проведення можливе необмежену кількість разів.

Різновиди МРТ крижового відділу хребта та куприка.

Пацієнту може бути призначений один з двох видів МРТ – без контрасту (тобто – нативне) або з використанням парамагнітних контрастних речовин. Їх вводять внутрішньовенно перед/під час проведення дослідження. Застосування контрастного дослідження необхідне для діагностики пухлин, судинних захворювань та запальних процесів.

Зверніть увагу! Контрастна речовина що використовується не є токсичною (за виключенням алергічних реакцій на компоненти препарата), тому не шкодить здоров’ю. Вона практично повністю виводиться з організму протягом доби.

► Тривалість процедури без контраста — до 15 хвилин.

► Тривалість процедури з контрастом — до 40 хвилин.

Протипокази

  1. Безумовні:

– наявність кардіостимулятора, кохлеарного імпланта;

– вагітність в І триместрі;

– металеві предмети в тілі (штучні серцеві клапани, хірургічні скоби на судинах, уламки в очах, головному мозку, всередині суглобів).

  1. Відносні:

– клаустрофобія;

– важкий стан хворого;

– нездатність людини протягом тривалого часу зберігати нерухомий стан;

– епілепсія.

Важлива інформація! Вагітним та людям з хронічною нирковою недостатністю обстеження з контрастним підсиленням проводиться тільки після консультації з лікарем.

Томашевський Роман Олександрович

лікар - рентгенолог МРТ

Philips Multiva 1.5 T

про апарат