наші

новини

news photo

26/02/2024 «Новини»

Зміна вартості послуг

news photo

08/11/2019 «Акції»

Знижка 10%!

news photo

08/11/2019 «Акції»

Знижка 5%!

МРТ поперекового відділу хребта

МРТ поперекового відділу хребта – це безпечна і безболісна процедура, яка використовує магнітне поле для отримання детальних тривимірних знімків поперекового відділу хребта (хребців, міжхребцевих дисків, спинного мозку та інших структур).

 

Можливості МРТ

МРТ поперекового відділу хребта може бути корисним для оцінки таких симптомів, як біль у попереку, оніміння, поколювання або слабкість у ногах, проблеми з контролем сечового міхура, кишківника. МРТ також може допомогти діагностувати пухлини, набряки, аномалії розвитку, а також інфекції або запальні стани в хребцях, навколишніх тканинах.

 

Покази до призначення магнітно-резонансної томографії поперекового відділу хребта:

• аномалії розвитку хребта;
• грижі чи протрузії міжхребцевих дисків;
• часті болі та порушення рухливості;
• деформації хребтового каналу (сколіоз та кіфоз);
• новоутворення хребта та спинного мозку, в тому числі метастатичного характеру;
• запальні захворювання, як специфічного, так і неспецифічного характеру, неінфекційні запальні захворювання (хвороба Бехтєрєва, ревматоїдний артрит).

 

Тривалість процедури

Без контрасту – до 20 хв, із застосуванням контрасту –до  40 хв.

 

Підготовка до процедури

Специфічної підготовки до процедури не потребується. Але якщо планується магнітно-резонансна томографія із контрастним підсиленням, варто утриматись від прийому їжі за декілька годин до процедури.

Вагітним та людям з хронічною нирковою недостатністю обстеження з контрастним підсиленням проводиться тільки після консультації з лікарем.

 

Абсолютні протипокази до процедури:

  • наявність кардіостимулятора, кохлеарного імпланта;
  • вагітність в І триместрі;
  • металеві предмети в тілі (штучні серцеві клапани, хірургічні скоби на судинах, уламки в очах, головному мозку, всередині суглобів).

Якщо ви страждаєте на епілепсію, клаустрофобію, а також не можете тривалий час знаходитись в одному положенні, можливе призначення заспокійливих препаратів перед процедурою. Рішення про це приймає виключно лікар.

 

Оцінка результатів

Магнітно-резонансна томографія це сучасний, неінвазивний, швидкий і безболісний метод діагностики захворювань спини. МРТ поперекового відділу хребта у нашому центрі ЗАВЖДИ проводиться із використанням комбінації імпульсних послідовностей, яка включає у себе окрім отримання стандартних Т1-ЗЗ, Т2-ЗЗ, обов’язково програм FS. Зображення отримуються у трьох площинах. Це дозволяє комплексно оцінити стан поперекового відділу хребта та виявити широкий спектр його патологічних змін.

Томашевський Роман Олександрович

лікар - рентгенолог МРТ

Philips Multiva 1.5 T

про апарат